

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Power Consumption | 6 HP |
| Usage/Application | Detergent powder manufacturing, screening and packaging |
| Capacity | 100 Kgs. (Per 20 Minutes) |
| Material Grade | Mild Steel |
| Design Type | Customised, Standard |
| Brand/Make | SK Engineers |
| Power Source | Electric |
| Voltage (V) | 220 |
| Automation | Fully Automatic |
| I Deal In | New Only |
We are the leading and prominent Manufacturer and Supplier of Detergent Cakes Or Washing Powder Making Machine.

Product Details:
| Automatic Grade | Automatic |
| Brand | SK Engineers |
| Frequency | 50 hz |
| Voltage | 220 V |
| Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity(Ton/Day) | 3 Ton |
| Material Grade | Mild Steel |
| Design Type | Standard |
| Brand/Make | SK Engineers |
| Power Source | Electric |
| Voltage (V) | 220 |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
We are the leading and prominent Manufacturer and Supplier of Detergent Soap /washing Powder Machine.

Product Details:
| Production Capacity(Ton/Day) | 3 Ton |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 250 kgs. (Per 40 minutes) |
| Usage/Application | Detergent cake manufacturing, detergent soap manufacturing, washing dish bar manufacturing |
| Design Type | Customised, Standard |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name/Number | DETERGENT SOAP MACHINE 3.5 Ton/day |
| Main Gear Box | 6" |
| Machine material | Stainless steel |
| Grade | Automatic |

Product Details:
| Brand | SK Engineers |
| Usage/Application | Soap Making |
| Frequency | 50 hz |
| Voltage | 220 V |
| Driven Type | Electric |