Products Details:
| Capacity | 150 kg/hr |
| Motor Power | 10 HP |
| Material of Construction(Contact) | Mild Steel |
| Usage/Application | Commercial |
| Operation Mode | Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Certification | ISO |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220 V |
| Power Consumption | 7.5 Kwh |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 7 to 12 months |
| After Sales Service Required | No |
| Operating Speed | 1440 RPM |
Related Products
Related Categories