Products Details:
| Warranty | 1 year |
| Material Processed | Paper |
| Machine Weight | 1600 kg |
| Phase | Three Phase |
| Item Condition | New |
| Power Consumption | 3.5 kW |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | SK Engineers |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage Supply | 220 V |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
| Production | 4500 cups/ hr |
Paper Cup Making Machine in Bihar, Automatic Paper Cup Making Machine in Bihar, Paper Cup Machine Price in Bihar, High Speed Paper Cup Making Machine in Bihar, Fully Automatic Paper Cup Making Machine in Bihar, Paper Cup Making Machine Manufacturer in Bihar, Paper Cup Making Machine Supplier in Bihar
Related Products
Related Categories