Products Details:
| Capacity | 300 kg/hr |
| Operation Mode | Automatic |
| Material of Construction(Contact) | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial & Commercial |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Stone Size | 24 inch |
| Power Consumption | 10 kwh |
| Warranty | 7 to 12 months |
| Frequency | 50 Hz |
| Certification | ISO |
| Voltage | 220 V |
| Operating Speed | 1440 RPM |
| After Sales Service | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
S.K Industries is one of the most active and reliable manufacturer and exporter of 4 Chakki Mini flour Mill Machines. We manufacture these machines with industrial high quality components and our machines fit to all industrial standards and specifications.
Avail entry at free training programme.
Related Products
Related Categories