Products Details:
| Motor Power | 15 HP |
| Operation Mode | Automatic |
| Usage/Application | Industrial & Commercial |
| Material of Construction(Contact) | Mild Steel |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Material of Construction | Mild Steel |
| Stone Size | 24 inch |
| Power Consumption | 11 kwh |
| Voltage | 220 V |
| Certification | ISO |
| Motor RPM | 1440 rpm |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 7 to 12 months |
| Operating Speed | 1440 RPM |
| Installation Services Required | Yes |
| After Sales Service | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Related Products
Related Categories