Products Details:
| Warranty | 1 year |
| Machine Weight | 1700 kg |
| Phase | Single phase |
| Material | Mild Steel |
| Power Source | Electric |
| Item Condition | New |
| Power Consumption | 3.5 Kw / h |
| Frequency | 50 Hz |
| Dimension | 2700 x 1370 x 1350 mm |
| Brand | SK Engineers |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage Supply | 220 V |
| Production | 75 pieces per minute |
| Country of Origin | Made in India |
Related Products
Related Categories