Products Details:
| Automation Grade | Automatic |
| Warranty | 1 year |
| Machine Weight | 1500 Kg Approx |
| Phase | Three Phase |
| Item Condition | New |
| Power Consumption | 3.5 kW |
| Frequency | 50 Hz |
| Dimension | 2700 x 1370 x 1350 mm |
| Brand | SK Engineers |
| Paper cup size | 50 - 250 ml |
| Production | 75 cups/ min |
| Country of Origin | Made in India |
Paper Cup Making Machine in Maharajganj, Automatic Paper Cup Making Machine in Maharajganj, Paper Cup Machine Price in Maharajganj, High Speed Paper Cup Making Machine in Maharajganj, Fully Automatic Paper Cup Making Machine in Maharajganj, Paper Cup Making Machine Manufacturer in Maharajganj, Paper Cup Making Machine Supplier in Maharajganj
Related Products
Related Categories